Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Ranking: prof. Bogusław Liberadzki jednym z najbardziej wpływowych eurodeputowanych

dodano 2017-09-11 19:09 w kategorii: Informacje

Prof. Liberadzki jednym z pięciu posłów do Parlamentu Europejskiego, którzy najbardziej wzmocnili swoją pozycję w PE na przestrzeni ostatniego roku - czytamy w rankingu portalu Vote Watch Europe.

Pierwsza edycja ukazująca, którzy eurodeputowani mają największy wpływ na pracę parlamentu Unii Europejskiej odbyła się w 2016 r. i z miejsca zdobył uznanie osób zajmujących europejską polityką. Dzięki temu rankingowi Europejki i Europejczycy dowiadują się kto pracuje na ich rzecz w Brukseli oraz Strasburgu – czytamy w edytorialu autorstwa Vote Watch Europe.

Eurodeputowany SLD Bogusław Liberadzki z początkiem 2017 r. został wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego, co zdecydowanie wzmocniło jego pozycję, dzięki czemu w rankingu zajął on 45 pozycję na liście 70 najbardziej wpływowych polityków w parlamencie Unii.

Pierwsze miejsce zajął oczywiście Antonio Tajani, przewodniczący PE, drugie szef największej frakcji w Parlamencie – EPP, trzecie miejsce w rankingu zajął Gianii Pittella, przewodniczący frakcji Socjalistów i Demokratów, do której należy również SLD.

Wśród polskich eurodeputowanych najwyższą pozycję wpływu zajął Jerzy Buzek, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego zdobył 9 pozycję.

Czytaj cały ranking, kliknijj tu.

 

 Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.